Nyní máme: zavřeno
cz
FunSpot Lipno
Poznávací kytkoviště v objetí sportoviště

Programy

Soutěžní stezka bohyně Epony

Otevírá se před vámi kouzelná zahrada keltské bohyně Epony. Z jejího příběhu vyplývá, proč si u lipenského jezera vytvořila malý ráj a poskytla azyl mnoha dávnověkým nadpřirozeným bytostem.

Patronka koní si pro vás připravila dobrodružnou hru v podobě naučné stezky. Prověří vás ze  znalostí  přírody a historie. Vyzkouší vaši odvahu a postřeh.

Před vykročením na magickou procházku Vám doporučujeme seznámit se s obrazovým popisem zdejších minerálů, bylinek, dřevin a dalších suchozemských i vodních  rostlin. Také věnujte pozornost tabulím s přehledem rybího osazenstva i keltských šperků a užitných předmětů. Načerpané informace budete potřebovat pro splnění úkolů uvedených na hrací kartě.

V průběhu hry navštívíte šest stanovišť. Každé má svého božského správce nebo správkyni. Ti si pro vás připravili zkoušku postřehu a vědomostí. Na trase se pohybujte opatrně. Ne každý bůžek je dobromyslný a obzvláště skřítci Leprikoni rádi nepozorným kolemjdoucím způsobují různé nepříjemnosti.

 

Průvodce botanickou zahrádkou

Venkovní expoice botanické zahrádky byla slavnostně otevřena v červnu 2015. Od té doby se botanická zahrada neustále vyvýjí. 

Koncepce zahrady je směřována tak, aby návštěvníkům přinesla nejen poznání a vzdělání v oblasti rostlin, ale i relaxaci, estetické uspokojení a nabídla prostor, kam je možné se v dnešní hektické době uchýlit.

Rozložení jednotlivých stanovišť můžete vidět na mapě parku, který je součástí průvodce. Čísla označují jednotlivá stanoviště s květinami.